Mareš
Cígler

Architektura & urbanismus, projekce a design

Dostavba bloku, Česká Lípa
 Pohled na rekonstruovaný objekt v ulici Prokopa Holého
V rámci této studie byla navržena soustava domů v místě dřívější zástavby zbourané ve 2. pol. 20.stol. Dva z objektů jsou rekonstruovány a 3 jsou novostavby s dvorem sloužícím jakožto parkoviště, nad nímž jsou umístěny zahrady bytů 1. patra. Důraz byl kladen na kontext zástavby a šetrnou obnovu historicky hodnotných částí objektů č.p. 159 a 158.
Sportovní hala, České Budějovice
 Nová všesportovní hala v Českých Budějovicích
Soutěžní projekt nové haly pro odbíjenou a další halové sporty. Dvě haly s dřevěnou křížovou lamelovou konstrukcí navozující pocit zaklenutí, svatostánek sportu jak dříve boha. jednoduché hmoty lehce členěné otvory a v zázemí běžecká trať v nejvyšším podlaží s výhledem na Budějovice.
Autosalon BMW - ACR auto a.s., České Budějovice
 Showroom nového českobudějovického autosalonu ACR auto
Čisté a střídmé interiéry, dle firemní kultury BMW, plné světla s hlavním průjezdným motivem. Nádherný prostor akcentovaný technikou uvnitř, v pozadí péče o zákazníky. Zvizualizované pro INTERPROJEKT s.r.o.
Městský hrob, Stříbro
 Variantní návrh městského hrobu
Návrh nového městského hrobu na místě zničeného předchůdce. Na návrh byly použity motivy ze známé stříbrské radnice a to tři štíty.
Dětský bazén, Plzeň - Slovany
 Vybraný variantní návrh exteriéru
Návrh vzhledu dětského bazénu u bazénu na Slovanech. Tento nový dětský bazén je navržen jako adaptace bývalé kotelny a výměníkové stanice. Tento projekt byl vytvořen pro a ve spolupráci s projekční kanceláří AS Projekt spol. s.r.o.
Dům č.p. 968, Stříbro
 Pohled na zrealizovaný návrh
Zrealizovaný soutěžní návrh na barevné řešení uličního průčelí bytového domu, které bylo zatepleno.
Dům č.p. 209, Stříbro
 Návrh: pohled na jižní průčelí
Návrh rekonstrukce fasád domu z druhé poloviny 19. století. Bohužel nedošlo k úplnému zrealizování návrhu.
Obchodní a výukové centrum, České Budějovice
 Obchodní a výukové centrum, České Budějovice
Obchodní a výukové centrum je umístěno na Lannově třídě v Českých Budějovicích. Vyroste na místě bývalého hotelu a nabídne víceúčelové komerční prostory včetně školícího střediska. V návaznosti na parter je umístěna kavárna a cukrárna, v prvním patře pak nalezneme prodejny, butiky. Přístup do nejvyšších pater je možný nezávislým bočním komunikačním tubusem.
Dům č.p. 1313, Stříbro
 Pohled na dům z ulice.
Nástavba podkrovního bytu, který má samostatný přístup díky přístavbě schodiště. Exteriér domu byl navržen ve stylu meziválečné architektury, která se nachází na severní straně ulice.
Muzejní expozice, Hrad Kadaň
 Pohled na hrad od jihovýchodu
Návrh části muzejní expozice o hradu v Kadani a její vytvoření na základě stavebně historického průzkumu. Expozice se nachází přímo ve sklepení hradu.
Model radniční věže v Kadani
 Pohled na reálný objekt věže. Foto: Irena Hnízdilová
Otevírací model radniční věže v Kadani v měřítku 1:35. Asistence: Mgr. Lukáš Gavenda.
Interiér podkroví, Lhota u Stříbra
 Pohled z obývací části
Návrh rozčlenění podkrovního prostoru. Tato jedna místnost obsahuje několik částí: především část s funkcí obývacího pokoje, místo na spaní, pracovní kout, místo na spaní pro hosty a šatnu s úložným prostorem. Rozdělovacím bodem je komín.
5 řadových domů na Barrandově, ulice Ke Smíchovu
 Pohled z ulice.
Návrh exteriéru, interiéru a řešení parteru před domem a terasy na předem danou dispozici domu. Dispozici navrhl Ing. Ivo Horák.
Dům č.p. 83, Skalná u Chebu
 Celkový pohled
Návrh obnovy fasád domu, který vychází ze stávajících oken a pozůstatků štukových ozdob. Dále byly vytvořeny návrhy revitalizace předního i zadního pozemku. Dům se nachází pod hradem ve Skalné.
Vjezdová brána, zámek Třebešice
 Archivní fotografie brány (50. léta 20. století)
Kompletní obnova hlavní reprezentativní vjezdové brány do dvora zámku Třebešice u Divišova.
Altán, zámek Hořovice
 Pohled na vstup
Rekonstrukce zahradního altánu z 19. století podle jediné existující archivní fotografie z počátku 20. století. Celá konstrukce altánu byla nově navr?ena a to včetně materiálů a barevnosti.
Dům č.p. 90, Stříbro
 Pohled na uliční průčelí po rekonstrukci
Rekonstrukce fasád unikátního měšťanského domu v historickém centru města na základě stavebně historického průzkumu. Unikátní je díky lodžii v prvním patře.
Dům č.p. 34, Stříbro
 Architektonická studie: pohled na západní průčelí
Celková obnova historického domu na základě stavebně historického průzkumu pro luxusní hotel s kavárnou. V rámci návrhu je řešena také úprava interiérů,dvora a zahrady. Při řešení je respektována zejména úprava domu z poloviny a konce 19. století.
Rodinný dům, Hořín u Mělníka
 Pohled do dvora
Rekonstrukce stávajícího objektu vesnického typu, jehož přízemí má být bezbariérové. Je téměř zachován původní půdorys kromě severní části, kde byl vytvořen dominantní prostor obývacího pokoje, který je přes dvě podlaží s ochozem.
Nové otáčivé hlediště, Č. Krumlov
 Otáčivé hlediště s pozadím Kvítkova dvora
V tomto soutěžním návrhu byl kladen důraz na zachování možností scény a zároveň vhodné zapojení hlediště do svažitého terénu. Pojízdné a otočné hlediště umožňuje lépe využívat přirozených kulis tohoto malebného údolí.
Dostavba a rekonstrukce roubenky, Frymburk
 Přístavba roubenky
Citlivé rozšíření stavby za účelem zvětšení haly na letní jídelnu bylo zadáním tohoto projektu. Využili jsme nádherného pohledu dolů ze svahu k Lipnu, šumavským vrchům a tím směrem jsme jídelnu otevřeli velkoplošným zasklením s posuvnými žaluziemi. Nicméně obrys základů stavby zůstal stejný, místo jsme získali vykonzolováním místnosti a vynecháním hmoty zdiva.
Novostavba rodinného domu, Růžová u Děčína
 Zde před zhroucením objektu bývala roubenka
Z původního objektu zbyl pouze kamenný prostor bývalého chléva, po ostatním nebylo památky. Na památku a jelikož přírodní kámen má svou kvalitu, jsme využili tohoto prostoru pro obývací pokoj, přičemž jsme v původním objemu obnovili objekt soudobými materiály a způsoby.